Zdjęcie poglądowe

Karmy i diety weterynaryjne

W naszej ofercie znajdziecie Państwo diety i karmy weterynaryjne kilku wiodących producentów. Na miejscu doradzimy jaką karmę wybrać - nasi odpowiednio przeszkoleni pracownicy pomogą dobrać właściwą dietę lub skierują do lekarza weterynarii na konsultację, jeśli okaże się to konieczne.

Choć same nie leczą - stanowią wsparcie przy leczeniu wielu schorzeń i rozwiązywaniu problemów zdrowotnych zwierząt domowych. Karmy weterynaryjne czy diety weterynaryjne - to inaczej: mieszanka paszowa dietetyczna, która wywołuje określone działanie na organizm psa czy kota. Choć nie są lekami, to ich stosowanie powinno podlegać kontroli weterynaryjnej. Niektóre z diet mogą być jednak podawane po konsultacji z przeszkolonym personelem naszego sklepu.

Hypoallergenic

Karmy przeznaczone dla zwierząt cierpiących na alergie pokarmowe. Wycisza alergiczne reakcje organizmu - świąd, zaczerwienienie skóry, biegunki itp. Zawiera białka hydrolizowane - które nie wywołują reakcji alergicznych, a wysoka energetyczność i obecność większej ilości włókna surowego pozwala na podanie mniejszej porcji, odciążając w ten sposób osłabiony biegunkami bądź wymiotami organizm.
Można stosować po konsultacji ze sprzedawcą.

Convalescence

Karmy tego typu wspomagają zwierzęcego rekonwalescenta, w szybkim i efektownym powrocie do zdrowa. Ze względu na dużo większą smakowitość, są chętniej spożywane przez obolałe zwierzę, cierpiące na brak apetytu, a wysoka zawartość tłuszczy i białek szybciej przywraca formę i sprzyja regeneracji. Mannooligosacharydy i beta-glukany w składzie, służą wzmocnieniu odporności, która jest osłabiona po zabiegach bądź silnym wysiłku fizycznym.
Można stosować po konsultacji ze sprzedawcą.

Gastrointerstinal

Podawane są przy schorzeniach układu trawiennego. Cechują się dużo wyższą strawnością, co zmniejsza równocześnie długość zalegania w jelitach i znacząco skraca proce fermentacji, a wysoka energetyczność pozwala na podanie dużo mniejszej porcji przy jednoczesnym zachowaniu bilansu energetycznego, odciążając jelita. Zawartość kwasów EPA i DHA, które znajdują się w takich karmach, znacząco łagodzą stany zapalne układu trawiennego.
Można stosować po konsultacji ze sprzedawcą.

Struvite

To dieta o obniżonej zawartości składników mineralnych, co ma na celu usunięcie kamieni struwitowych u zwierzęcia. Obniżona zawartość potasu w połączeniu z równie niskim poziomem magnezu i wapnia, utrzymuje niskie PH moczu - niweluje to istniejące kamienie i zapobiega powstawaniu nowych. Służą do zakwaszania moczu.
Stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Renal

Typ karmy przeznaczony dla zwierząt cierpiących na niewydolność nerek. Zawiera obniżoną ilość białka i fosforu, których zbyt duże stężenie upośledza pracę tego narządu. Mają też wysoką smakowitość, co sprawia, że zwierzę chętniej przyjmuje pokarm i wspiera pupila w tzw. kryzysie nerkowym.
Stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Urinary

To karmy dbające całościowo o dolne drogi moczowe zwierzęcia. Pozwala kontrolować koncentrację soli mineralnych w moczu, nie dopuszczając do powstawania struwitów i oksalatów. U zwierząt po przebytych chorobach układu moczowego pozwala zapobiegać nawrotom.
Stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Joint

Karmy o obniżonej kaloryczności, co zapobiega otyłości zmniejszając równocześnie możliwość przeciążenia stawów masą ciała zwierzęcia. Powinny być bogate w glukozaminę, chondroitynę i kolagen, wspierając tym samym prawidłowe funkcjonowanie stawów- zwłaszcza psów starszych, dużo bardziej narażonych na zwyrodnienia i deformacje. Działają przeciwzapalnie i stymulują odbudowę chrząstki stawowej.
Można stosować po konsultacji ze sprzedawcą.

Hepatic

Wspomaga funkcjonowanie wątroby przy jej zapaleniach czy niewydolności, stymulując jednocześnie do regeneracji.
Stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Oxalate

Karma wspomagająca zwierzę przy kamicy nerkowej czy moczanowej, dostosowana również do wspierania w chorobach niewydolnościowych nerek. Tu również- jak przy innych karmach dbających o górne i dolne drogi moczowe- poziom fosforu powinien być znacząco obniżony, co zmniejsza hipofosfatemię, czyli ilość tego pierwiastka we krwi, a poziom sodu podwyższony - co przeciwdziała formowaniu się szczawianów i zapobiega ich powiększaniu się.
Stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Cardiac

Karma opracowana dla zwierząt cierpiących na niewydolność serca. Duża ilość tauryny pozytywnie wpływa na stymulację częściowej odbudowy mięśnia sercowego, nie wykorzystując przy tym potrzebnych aminokwasów, a obniżony poziom fosforu i potasu zapobiega dolegliwościom ze strony nerek, które są często spotykane przy problemach sercowych.
Stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Obesity

Karmy dla zwierząt z nadwagą, bądź takich u których kontrola wagi jest wskazana (np. cukrzycowych, po sterylizacji). Główną zaletą karm tego typu jest istotnie zmniejszona kaloryczność, a co za tym idzie i ilość tłuszczu- mające istotny wpływ na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Zauważalnie zwiększona jest też ilość włókna surowego- czyli po prostu błonnika- sprawiająca, że zwierzę czuje się szybciej syte.
Można stosować po konsultacji ze sprzedawcą.

Diabetic

Są to karmy które częściowo, bądź niemalże całkowicie wykluczają iniekcje insulinowe u zwierzęcia chorego na cukrzycę. Niska ilość węglowodanów- a w związku z tym i cukrów prostych których kontrola jest ważna w diecie pupila cukrzycowego- połączona z wysoką ilością białka, pozwala utrzymywać masę mięśniową na odpowiednim poziomie, przy jednoczesnej kontroli wagi oraz cukru. Dodatek L-karnityny pozytywnie wpływa na metabolizm tak potrzebny diabetykom.
Stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Stosowanie diet weterynaryjnych

Choć diety weterynaryjne rozwiązują wiele problemów i wspierają zwierzę w problemach zdrowotnych - powinny być stosowane wyłącznie po konsultacji z lekarzem weterynarii lub przeszkolonym sprzedawcą w specjalistycznym sklepie zoologicznym. Ich powszechna dostępność nie powinna usypiać naszej czujności. Nieodpowiednio dobrane i zastosowane mogą wyrządzić wiele problemów naszym pupilom.

PYTANIE za prawidłową odpowiedź

Jakie są różnice między dietami weterynaryjnymi: Hypoallergenic, Convalescence i Gastrointestinal, i kiedy powinny być stosowane?

Dostawa w 3h!

Zainstaluj nasza aplikację - zamów z dostawą do domu tego samego dnia.

W aplikacji znajdziesz również przydatne rzeczy, w tym listę aktualnie pracujacych lekarzy weterynarii w Szczecinie.



Wszystkie treści zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, reprodukcja lub dystrybucja części lub całości materiałów bez wyraźnej zgody właściciela jest ściśle zabronione i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

GODZINY PRACY

9:00 - 19:00

SOBOTA

10:00 - 16:00

ZAMÓWIENIA

883 901 501

SKLEP

91 885 31 31

Regulamin

Polityka